XXV Jõhvi/ Järve karikas turniiril jäeti koju 1 kuldmedal

BC Karjamaa/KK HITO korraldas XXV korda Jõhvi/ Järve karikat. 23-25. August 2018 oli Jõhvis ja Kohtla- Järvel rahvusvaheline noorte korvpalliturniir 8 vanuseklassile: U10, U11, U12, U14, U15, U16, U17 ja U19. Turniiril osales 64 võistkonda 598 sportlasega. Nendest 26 väljaspoolt Eestit (Läti, Venemaa) ja 38 Eesti võiskonda. Kõik võistkonnad said võtta mõõtu oma eakaaslastega Eestist ja teistest riikidest. Juubeliturniiri puhul toimus ka pidulik rongkäik Jõhvi promenaadi mööda Jõhvi keskväljakult Jõhvi Spordihalli juurde. Avamisel keskväljakul olid tulnud noorsportlasi tervitama ja kaasa elama Jõhvi vallavanem Martin Repinski, Jõhvi abivallavanem Max Kaur ja Jõhvi volikogu II aseesimees Jekaterina Vassiljeva. Avasõnad ütles turniiri peakorraldaja Jõhvi spordiklubi BC Karjamaa treener Priit Käen. Samuti oli rongkäigu ajal liikumas mitmed BC Karjamaa/ KK HITO poolehoidjad temaatilistes vormides.
Kõige paremini läks U 15 poistel, kes võitsid kuldmedali.
Kõige väiksemates U10 vanuseklassis oli korraldajatel 2 võistkonda: KK HITO/ BC Karjamaa I võistkond saavutas 7 koha ja KK HITO/ BC Karjamaa II võistkond saavutas 5 koha.
U12 vanuseklassis saavutas korraldajate KK HITO/ BC Karjamaa võistkond 8 koha.
U14 vanuseklassis võitis korraldajate KK HITO/ BC Karjamaa võistkond pronksmedalid.
U16 vanuseklassis saavutas korraldajate KK HITO/ BC Karjamaa võistkond 6 koha.
U17 vanuseklassis võitis korraldajate KK HITO/ BC Karjamaa võistkond hõbemedalid.
Turniiri toetasid:
Jõhvi Vallavalitsus, Kohtla- Järve Linn, Eesti Kultuurkapital, vabatahtlikud, Atko Grupp.
Turniiri korraldamist toetas LEADER ühisprojekt “Noorte meisterlikkuse tõstmine”. Ühisprojekti partnerid on Jõhvi Spordiklubi BC Karjamaa, Jõhvi Spordikool ja Korvpalliklubi HITO.